armatura nierdzewna cennik

Armatura nierdzewna – cennik i rodzaje

Stal nierdzewna jest odporna na korozję. Są plastyczne, wytrzymują duże natężenia przepływu i nie są trudne do zginania i cięcia. Co ważniejsze, biochemiczna struktura stali nierdzewnej zapewnia najlepszą higienę, dzięki czemu jest lepszym wyborem do wody pitnej.

Armatura nierdzewna: jak o nią dbać?

Wymagają niewielkiej konserwacji, są przyjazne dla środowiska i mogą przetrwać do pięćdziesięciu lat. Rury ze stali nierdzewnej są łatwe w montażu, działają lepiej i mogą dostarczać czystą wodę. Są również w pełni nadające się do recyklingu, a co za tym idzie lepsze dla planety. Jeśli jednak nie czyścisz go wystarczająco często, możesz pozostać w pokoju pełnym nudnych, szarych części. Na szczęście stal nierdzewna jest łatwa w utrzymaniu. Wszystko, o czym musisz pamiętać, to kilka prostych nakazów i zakazów, aby odzyskać blask bez uszkadzania powierzchni.

Zanim rozpoczniesz poszukiwania najlepszej formuły czyszczącej, zapoznaj się z instrukcjami producenta. To świetne miejsce do nauki czyszczenia urządzeń ze stali nierdzewnej. Często sugerują najlepsze środki czyszczące do stali nierdzewnej i wskażą, które środki czyszczące mogą uszkodzić wykończenie. Możesz zaufać producentowi w tej sprawie; wiedzą, jak czyścić lodówkę lub piekarnik ze stali nierdzewnej, a przestrzeganie ich instrukcji może sprawić, że Twoje urządzenia będą wyglądać jak nowe.

Metody czyszczenia

Zakładając, że nie są one sprzeczne z instrukcjami czyszczenia urządzeń ze stali nierdzewnej, oto kilka sprawdzonych w praktyce metod czyszczenia, które działają na większości wykończeń.

  • Do ogólnego czyszczenia często wystarczy miękka ściereczka zwilżona ciepłą wodą.
  • Płyn do mycia szyb jest dobry do usuwania odcisków palców.
  • Przecieraj w kierunku słojów, aby uniknąć smug.
  • Wysuszyć ręcznikiem po czyszczeniu, aby zapobiec plamom wody.
  • W razie potrzeby użyj dostępnego w handlu środka czyszczącego, aby usunąć plamy ze stali nierdzewnej, ale zawsze najpierw przeczytaj wskazówki i wykonaj test plamkowy.

Czego nie robić?

  1. Wełna stalowa lub szczotki zarysują powierzchnię stali nierdzewnej i sprawią, że będzie ona bardziej podatna na rdzewienie i plamienie.
  2. Ścierne środki czyszczące porysują powierzchnię i matowią wykończenie.
  3. Wybielacz i środki czyszczące zawierające chlor plamią i uszkadzają stal nierdzewną.
  4. Nie pozostawiaj brudnej wody i resztek środka czyszczącego do wyschnięcia na stali nierdzewnej; tworzy matowe wykończenie i może pozostawić trwałe plamy.
  5. Niektóre wody z kranu mogą być szorstkie i pozostawiać plamy lub plamy. Zamiast tego użyj wody destylowanej lub filtrowanej.