Badania i test nifty w Warszawie

Test NIFTY to test prenatalny, który jest stosowany przede wszystkim w podejrzeniu występowania aneuploidii. Test NIFTY można wykonać od 10. tygodnia ciąży. Jest to jeden z testów non-inwazyjnych, czyli polegających na pobraniu materiału do badania z krwi matki.

 

W jakim celu robi się test nifty w Warszawie

Test NIFTY jest stosowany przede wszystkim w podejrzeniu występowania aneuploidii. Aneuploidia oznacza nieprawidłową ilość chromosomów w komórce, tzn. w komórce płodowej jest ich więcej lub mniej niż powinno być. Jest to bardzo poważna wada rozwojowa, która może skutkować ciężkimi wadami wrodzonymi lub śmiercią płodu. Test NIFTY służy więc do wczesnego wykrycia aneuploidii i podjęcia odpowiedniego leczenia. Test NIFTY polega na pobraniu krwi matki i sprawdzeniu w niej obecności określonych białek. Białka te są produkowane przez komórki płodu i ich ilość jest związana z ilością chromosomów w komórce.

Skuteczność testy nifty w Warszawie

Dzięki temu testowi można określić, czy w komórce płodowej jest prawidłowa ilość chromosomów. Test NIFTY jest bardzo skuteczny w wykrywaniu aneuploidii. Wyniki testu są dostępne po około tygodniu. Test NIFTY jest bezpieczny dla matki i płodu. Nie ma ryzyka powikłań. Test NIFTY jest testem prenatalnym, który może pomóc w ustaleniu płci dziecka, jak i wykryć potencjalne problemy zdrowotne płodu. Test NIFTY jest testem ultrasonograficznym, który można wykonać u kobiet ciężarnych pomiędzy 11 a 13 tygodniem ciąży. Test NIFTY może pomóc w identyfikacji płci dziecka w 90-95% przypadków. Test ten jest bezpieczny i można go wykonać w każdej placówce medycznej, która ma właściwe wyposażenie.

Wiarygodność testy nifty w Warszawie

Czy test prenatalny jest wiarygodny? Większość testów prenatalnych jest wiarygodna w ponad 90% przypadków. Oznacza to, że jest bardzo małe prawdopodobieństwo, że test ten zawiedzie. Jednakże nie ma 100% gwarancji, że test prenatalny jest wiarygodny. W niektórych przypadkach test może dać fałszywie pozytywny wynik, co oznacza, że ​​kobieta jest w ciąży, choć tak nie jest. W niektórych przypadkach test może dać fałszywie negatywny wynik, co oznacza, że ​​kobieta nie jest w ciąży, choć tak jest. Dlatego też zaleca się, aby kobiety, które mają problem z płodnością, lub które chcą mieć dziecko, skonsultowały się z lekarzem przed podjęciem jakichkolwiek działań. Test prenatalny NIFTY jest testem powszechnie dostępnym na całym świecie, który pozwala na wykrycie Downa i trzech innych typów trisomii 21, 13 i 18 u dzieci już w okresie życia płodowego.