Cukrzyca – suplementy i pomoc dla diabetyków.

Cukrzyca – suplementy czy zmiana stylu życia?

Cukrzyca zaliczana jest do niechlubnego grona chorób cywilizacyjnych. Niektóre, ze statystyk mówią o szokującym odsetku ludzi chorych, mianowicie 5% naszej populacji. Oznacza to, że wokół nas, co dwudziesta osoba ma cukrzycę. Prawdopodobnie więc każdy z nas zna kogoś, kto doświadcza tego problemu. Kiedy pojawia się cukrzyca suplementy diety jak najbardziej mogą pomóc. Podobnie jak zmiana stylu życia, który w dużej mierze przyczynia się do powstawania cukrzycy. Najbardziej narażone są osoby otyłe, jednak nie jest to wyznacznik. Cukrzyca diagnozowana jest także wśród osób o prawidłowej wadze. Dużą rolę w zachorowania na cukrzycę mają takie czynniki, jak nieodpowiednia, szybka dieta, pełna cukrów i tłuszczów, w tym takich, jakie normalnie nie pojawiłyby się przy komponowanych w domowych warunkach potrawach. Do tego dochodzi siedzący tryb życia i brak ruchu. Jest to krótka droga do cukrzycy typu drugiego, na którą choruje 80% osób ze zdiagnozowaną chorobą.

Cukrzyca – suplementy chroniące przed powikłaniami.

Cukrzyca jest chorobą podstępną i szalenie niebezpieczną. Aby nie stanowić zagrożenia dla życia, przewraca je diabetykowi do góry nogami. Od tego momentu musi on dbać o swoją dietę, starannie wybierać składniki posiłków i przekąsek, aby nie stanowiły one śmiertelnego niebezpieczeństwa. Suplementacja przy cukrzycy może pomóc, ale nie zniweluje całkowicie ryzyka groźnych powikłań. Wśród nich należy wymienić, takie jak kwasica i śpiączka ketonowa, hiper i hipoglikemia, kwasica mleczanowa. Cukrzyca prowadzi także do zmian w naczyniach oraz układzie nerwowym, doprowadzając nawet do ich zniszczenia. Najpoważniejszymi powikłaniami cukrzycy są choroby sercowo naczyniowe, takie jak zawał serca, udar a także chyba najbardziej znana stopa cukrzycowa. Gdy pojawia się cukrzyca, suplementy witaminowe mogą znacznie poprawić komfort życia, jak i choć trochę zapobiec tym strasznym powikłaniom.

Cukrzyca – suplementy witaminowe.

Dieta diabetyka będąca okrojoną z wielu wartościowych dla osoby zdrowej, a niebezpiecznych dla osoby chorej składników, może dodatkowo wpływać niekorzystnie na organizm. Dlatego też suplementacja przy cukrzycy może znacząco pomóc. Jednymi z suplementów na cukrzycę, jakie powinny być przyjmowane są odpowiednie preparaty witaminowe, najczęściej pochodzące z naturalnych ekstraktów dla najlepszego wchłaniania.

Jeżeli pojawia się cukrzyca suplementy powinny zawierać przede wszystkim:

– tak zwany B-kompleks, czyli pełen zestaw witamin z grupy B, które wspomagają metabolizm węglowodanów. Obniżają one poziom homocysteiny i zaopatrują tkanki nerwowe w glukozę.

– Chrom, który między innymi zmniejsza apetyt, a nawet ułatwia zrzucenie wagi.

– Magnez zwiększający wrażliwość na insulinę.