Jakie są zalety kominków elektrycznych ściennych i jak wybrać odpowiedni do swoich potrzeb?

Jakie są zalety kominków elektrycznych ściennych i jak wybrać odpowiedni do swoich potrzeb?

Nie używaj skrótów ani nie popularyzuj żadnej marki.

Jakie są zalety kominków elektrycznych ściennych i jak wybrać odpowiedni do swoich potrzeb?

Kominek elektryczny ścienny to doskonały sposób, aby zapewnić sobie przytulny i odprężający klimat w swoim domu. Przede wszystkim, kominki elektryczne ścienne są o wiele bardziej bezpieczne w porównaniu do tradycyjnych kominków z ogniem. Są to urządzenia zasilane energią elektrycznej, które emitują ciepło i stwarzają efekt żywego ognia bez konieczności używania gazu, węgla ani drewna do palenia. Kominki elektryczne ścienne są obecnie dostępne w wielu różnych rozmiarach, kolorach i kształtach, a wybór odpowiedniego kominka dla Ciebie pozwoli Ci stworzyć niezapomniany klimat, jaki domagałoby się Twoje serce.

Zalety kominków elektrycznych ściennych

Kominki elektryczne ścienne posiadają szereg olbrzymich zalet:

 • Praktyczność – nie wymagają one żadnych prac remontowych ani, w niektórych wypadkach, umiejscowienia w kominku komina.
 • Wygoda – samo uruchamianie kominka może zostać wykonane z dowolnego miejsca za pomocą zdalnego sterowania.
 • Lepsza efektywność energetyczna – kominki elektryczne ścienne są efektywnym źródłem energii, przy czym często są one dostępne w technologii klasy energetycznej A lub A++, co oznacza, że są w stanie wystawić dużo ciepła z minimalnym zużyciem energii.
 • Bezpieczeństwo – Nie wymagają one żadnego doprowadzenia gazu ani oleju, iskry, dymu ani substancji smolistych.

Dobór odpowiedniego kominka do Twoich potrzeb

Aby stworzyć atmosferę, jakiej potrzebujesz, wybór odpowiedniego kominka jest niezwykle ważny. Tutaj mamy tabelę, jako pomoce w dobraniu odpowiedniego kominka do Twoich potrzeb:

Potrzeby Rodzaj kominka Rozmiar Moc
Duża powierzchnia do ogrzania Elektryczny wolnostojący Duży 1080W lub większa
Mała powierzchnia do ogrzania Elektryczny ścienny Mały Mniej niż 1080W

W zależności wielu różnych czynników, wybór odpowiedniego kominka elektrycznego ściennego może stanowić trudne zadanie. Jednakże, przestrzegając powyższych zaleceń, możesz być pewien, że znajdziesz kominek idealny dla Twoich potrzeb.

Kominki elektryczne ścienne – jakie ma zalety i jak wybrać najlepszy?

Kominki elektryczne ścienne są popularną alternatywą do zwyczajnych, tradycyjnych kominków, bez wydobywających się z nich dymów, iskierek i gazów. Są stosunkowo łatwe w instalacji i można je zamontować bez potrzeby pozostawiania szczelin do wentylacji. Mają one wiele zalet w porównaniu do normalnych kominków, od ich wytrzymałości do prostej obsługi i konserwacji.

Zalety kominków elektrycznych ściennych

 • Bezgazowe – nie wchodzą w skład części instalacji centralnego ogrzewania.
 • Nie wymagają wentylacji ani komina.
 • Bezżeliwne – nie będą zaśmiecać powietrza i ozonu.
 • Bezpieczne – bezpieczne w dotyku dla dzieci – zamknięte panel aż do temperatury powyżej 37°C (w przypadku kominków z płomieniem).
 • Oszczędzają energię – w trybie pochodzenia ciepła są bardzo energooszczędne.

Jak wybrać odpowiedni kominek elektryczny ścienny?

Aby wybrać odpowiedni kominek elektryczny ścienny do swoich potrzeb, należy zwrócić uwagę na kilka kluczowych kwestii. Przede wszystkim musisz określić, ile miejsca masz do wykorzystania, ile potrzebujesz mocy grzewczej i jaki sufit ma szybki dostęp do gniazda elektrycznego. Ponadto warto także zastanowić się, jaki styl jest ci bliższy – elegancki, rustykalny, minimalistyczny, kontynentalny?

Poniżej znajduje się tabela przedstawiająca porównanie popularnych funkcji kominków elektrycznych w odniesieniu do wskaźników szczelin do wentylacji i mocy grzewczej:

Funkcja Szczelina do wentylacji (mm) Moc grzewcza (W)
Grzejnik akumulacji 50 1000-2000
Kominek bez płomienia 30 500-3000
Kominek z płomieniem 50-100 2000-3000

Jeśli już zdecydujesz, jaką funkcję preferujesz, to pozostaje ci jeszcze uzgodnienie wyglądu z resztą Twojej przestrzeni. Właśnie w tym momencie możesz wybierać spośród różnych wyglądów – koloru, stylu, rozmiaru.

Zalety kominków elektrycznych ściennych i jak wybrać odpowiedni do swoich potrzeb

Korzyści wynikające z posiadania kominka ściennego

Wybierając kominek elektryczny ścienny możemy cieszyć się z przyjemnego ciepła w pomieszczeniu bez konieczności inwestowania w instalację kominka, kotła centralnego ogrzewania stojącego lub drewna. Kominki występują w wersjach 2D i 3D, umożliwiając nam dostosowanie kominka do miejsca w naszym domu. Taki kominek jest wyposażony w inteligentne sterowanie, które pozwala nam na łatwe i szybkie włączenie i wyłączenie bez wychodzenia z domu. Ponadto, w większości modele są wyposażone w dodatkowe wyposażenie, takie jak wentylator, aby rozprowadzić ciepło równomiernie po całym pomieszczeniu.

Kominki elektryczne ścienne są również tanie w eksploatacji. Moc działania wielu z nich wynosi od 900 do 2000 W, co oznacza, że kominek zużywa mniej energii niż wystarczająca ilość światła w domu. Są one również bezpieczne w użytkowaniu i nie wytwarzają dymu ani tlenku węgla, tak jak tradycyjne kominki.

Jak wybrać odpowiedni kominek elektryczny ścienny do swoich potrzeb?

Kiedy decydujemy się na zakup kominka elektrycznego ściennego, musimy dokładnie sprawdzić parę istotnych czynników, aby upewnić się, że jest on odpowiedni do naszych potrzeb. Główne czynniki do rozważenia obejmują:

 • Moc – to jeden z ważniejszych aspektów. Im większa moc, tym większa jest skuteczność kominka. Warto upewnić się, że wybierana moc będzie dostateczna dla naszego pomieszczenia.
 • Kształt i wielkość – możemy wybierać spośród wielu kształtów i rozmiarów, które pasują do naszego projektu wnętrza.
 • Wyposażenie dodatkowe – dostępne są kominki z dodatkowymi wyposażeniami, takimi jak pilot zdalnego sterowania, wentylator, termostat itp.
Czynnik Kwestia
Moc Dostateczna dla pomieszczenia
Kształt i wielkość Pasujące do wnętrza
Wyposażenie dodatkowe Pilot zdalnego sterowania, itp.

Jeśli chciałbyś poznać moc zalet kominków elektrycznych ściennych i dowiedzieć się jak wybrać odpowiedni do swoich potrzeb, kliknij w link poniżej: https://focus-creation.com.pl/kominki-elektryczne-na-sciane/.