Opadające powieki zabieg

Zabieg opadających powiek, nazywany też zabiegiem na oczy, jest jednym z najczęściej wykonywanych zabiegów medycyny estetycznej. Jest to wynik wielu czynników, wśród których kluczową rolę odgrywa wiek i sposób życia. 

Przyczyny powstawania opadających powiek 

Tak więc jeśli masz powyżej 40 roku życia i pragniesz pozbyć się tego typu problemu, to powinieneś zastanowić się nad zabiegiem na oczy. Główną przyczyną powstawania opadających powiek jest utrata tkanki tłuszczowej pod oczami. W młodym wieku tkanka tłuszczowa pełni rolę amortyzującą, ale wraz z wiekiem tkanka tłuszczowa ulega atrofii i wypływa w dół. Dodatkowo skóra pod oczami staje się cieńsza i bardziej elastyczna. W wyniku tych procesów powstają opadające powieki. Bardzo często występującym problemem jest opadające powieki. Objawia się to tym, że górna powieka zaczyna się zsuwać i ogranicza pole widzenia. Opadające powieki zabieg jest jednym z najczęściej wykonywanych zabiegów kosmetycznych. 

Najbardziej popularne zabiegi na powieki 

Najczęściej zabiegi na oczy są wykonywane u kobiet, ale na opadające powieki cierpią też mężczyźni. Warto wiedzieć, że zabieg na oczy nie wymaga długiego czasu rekonwalescencji. Zazwyczaj po zabiegu można wracać do codziennych czynności. Zabieg opadających powiek polega na wstrzyknięciu pod oczy kwasu hialuronowego lub kolagenu. Zabieg nie jest inwazyjny i nie wymaga specjalistycznego sprzętu. Zabieg opadających powiek jest bezpieczny i skuteczny. Zabieg należy powtarzać co najmniej raz w roku, aby utrzymać efekt. Zabieg ten polega na nacięciu powiek w taki sposób, aby ułatwić odciążenie mięśnia, który odpowiedzialny jest za uniesienie powieki. 

Czego unikać po zabiegu na opadające powieki 

Po takim zabiegu należy unikać wykonywania szczególnie ciężkich prac fizycznych, a także nie można nadmiernie eksponować się na działanie słońca. Opadające powieki to problem, który dotyka wiele osób i jest on często przyczyną kompleksów. Dlatego tak ważne jest, aby zdecydować się na odpowiedni zabieg, który umożliwi nam pozbycie się tego problemu. Makijaż korekcyjny dla opadających powiek Opadające powieki są często przyczyną kompleksów, dlatego tak ważne jest, aby zdecydować się na odpowiedni zabieg korekcyjny. Warto wiedzieć, że można także skorzystać z makijażu korekcyjnego, który umożliwi nam ukrycie tego problemu. Warto jednak pamiętać o tym, że taki makijaż należy wykonywać w odpowiedni sposób, aby jak najlepiej ukryć problem.