Przemysłowe systemy chłodnicze – chłodnia, jakie ma zastosowania?

Przemysłowe instalacje chłodnicze służą do przechowywania przez długi czas dużych ilości łatwo psujących się produktów, takich jak żywność i napoje. Głównym celem budowy przemysłowych instalacji chłodniczych jest utrzymanie łatwo psujących się produktów w dobrym stanie do czasu, gdy będą gotowe do dystrybucji lub sprzedaży. O wielkości chłodni przemysłowej decyduje ilość i rodzaj przechowywanej w niej żywności. Ważne jest również, aby zbudować obiekt, który może rosnąć wraz z potrzebami firmy i sprostać przyszłym wymaganiom bez dodatkowej przestrzeni lub infrastruktury.

Instalacje chłodnicze są dostępne w różnych rozmiarach i pojemnościach

Wielkość chłodni może być różna w zależności od ogólnej wydajności docelowego przemysłu spożywczego. Dla małego zakładu przetwórstwa spożywczego może wystarczyć niewielki zakład, natomiast większy zakład z kilkoma liniami produkcyjnymi i magazynami może wymagać większego zakładu. Istnieje wiele zmiennych do rozważenia podczas projektowania przemysłowej instalacji chłodniczej, ale pewne wzorce projektowe są bardziej powszechne niż inne. Przemysłowe agregaty chłodnicze służą do przechowywania łatwo psującej się żywności i napojów w mroźnym środowisku, gdzie istnieje mniejsze prawdopodobieństwo ich zepsucia. Mogą być budowane z różnym poziomem zaawansowania i kosztów, a rodzaj chłodni przemysłowej zależy od konkretnych potrzeb użytkownika końcowego. Główne elementy chłodni przemysłowej to przegrody zewnętrzne budynku, wewnętrzne ściany i sufity, drzwi, systemy oświetlenia i wentylacji. Chłodnie przemysłowe to kompleksowe pomieszczenia magazynowe przeznaczone do ochrony łatwo psujących się produktów spożywczych przed zepsuciem. Obiekty te mają zazwyczaj kilka zastosowań, w tym przechowywanie żywności, napojów i innych produktów podatnych na psucie.

Zamrażarki przemysłowe to instalacje o dużej skali

zaawansowane technologicznie obiekty, w których łatwo psująca się żywność jest przechowywana w kontrolowanej temperaturze. Obiekty te często nazywane są chłodniami, ponieważ służą do przechowywania towarów, które muszą być przechowywane w niskich temperaturach, czasem w stanie zamrożonym, do czasu, gdy są gotowe do użycia. Potocznie nazywane są również chłodniami lub mroźniami. Chłodnie przemysłowe kontrolują temperaturę tak, aby żywność pozostała wewnątrz, nie psując się i nie wydzielając zapachu na zewnątrz. Branże wymagające chłodni przemysłowych to między innymi budownictwo, przetwórstwo spożywcze, rybołówstwo, produkcja chemiczna i farmaceutyczna.