serwis wtryskiwaczy i pomp paliwa

Z jakimi usterkami do fachowca? Serwis wtryskiwaczy i pomp paliwa

Awarie wtryskiwaczy mogą być spowodowane przez wiele czynników. Najczęściej są to złej jakości paliwo, które zawiera zanieczyszczenia i osady, które mogą zatykać wtryskiwacze lub niskie ciśnienie oleju w układzie smarowania, które może prowadzić do przegrzania i zużycia się elementów wtryskiwacza.

Prawidłowe smarowanie wtryskiwaczy

Wtryskiwacze bardzo często mają problem ze smarowaniem, jeśli nie ma tego problemu to jednak nie znaczy że nie ma i także nie zaszkodzi. Jeśli chodzi o samą pracę wtryskiwacza to w tym przypadku nie ma on żadnych problemów ze smarowaniem, a jednak nie jest to wina paliwa ani żadnego innego czynnika zewnętrznego. Jeśli wtryskiwacz ma problem ze smarowaniem to najczęściej jest to jego wina, a nie paliwa, które nie jest w stanie wypełnić całego kanału i nie ma możliwości całkowitego rozpylenia. 

W takim przypadku najlepszym rozwiązaniem jest zmiana wtryskiwacza na nowy, który będzie miał całkowicie inną konstrukcję i będzie w stanie lepiej rozpylać paliwo.

Jakie są przyczyny rozpylania paliwa w samochodzie?

Paliwo, które rozpryskuje się przy silniku, może powodować wybuchy, a także pożary. Dlatego tak ważne jest, aby wiedzieć, jakie są przyczyny rozpylanie paliwa w samochodzie. 

Najczęstszymi przyczynami rozpryskiwania paliwa są: 

  • Paliwo, które jest zanieczyszczone. Paliwo, które jest zanieczyszczone, może rozpryskiwać się, gdy jest używane do silników. Zanieczyszczenia mogą powodować, że silnik nie będzie pracował prawidłowo, co może skutkować wybuchami i pożarami. Należy pamiętać, aby sprawdzać paliwo przed jego zużyciem, a także po zużyciu. 
  • Rozpylanie paliwa w samochodzie może być spowodowane niewłaściwym użytkowaniem, nieprawidłowym montażem lub zużyciem podzespołów.

Zużywanie się wtryskiwaczy

Zużywanie się wtryskiwaczy to częste problemy współczesnych aut. Wtryskiwacze służą do dozowania paliwa, które następnie jest podgrzewane i mieszane z powietrzem. Taka mieszanka paliwowa jest podawana do komory spalania. Wtryskiwacze mogą pracować wyłącznie na benzynie, wyłącznie na oleju napędowym, a także na gazie. Wszystko to zależy od tego, z czego konkretnie korzystamy. Wtryskiwacze mogą pracować z zamkniętą komorą spalania, ale i z otwartą. 

W zależności od tego, jakiego typu silnik korzystamy, musimy wybrać wtryskiwacz, który będzie pracował właśnie na takie paliwo, jakie korzystamy. Wtryskiwacze w samochodzie mają różne problemy.  Niekiedy jest to spowodowane nadmiernym zużyciem, a niekiedy zanieczyszczeniami i zabrudzeniami.