Sztuczna trawa na balkonach – na czym polega różnica?

Sztuczna trawa to rodzaj pokrycia podłogowego, które kolorem i fakturą przypomina prawdziwą trawę. Można je kupić w sklepach typu dom i ogród, sklepach papierniczych lub w internecie. Sztuczna trawa jest często stosowana w ogrodach lub przynajmniej w części terenów. Są one entuzjastycznie wybierane przez właścicieli małych działek, gdzie pełna pielęgnacja trawnika jest niemożliwa lub kłopotliwa. Stosuje się je również na boiskach, stadionach i placach sportowych. Są trwałe i mogą zastąpić prawdziwy trawnik, ponieważ nie wymagają koszenia ani przycinania. Staje się również coraz bardziej popularna wśród właścicieli domów, którzy chcą stworzyć na swoim balkonie symulowany ogród. W przeszłości sztuczna trawa wykorzystywała mniej trwałe materiały, była twarda, szorstka i niezbyt ładna dla oka, co niektórym może się wydać nieprzyjemne. Obecnie postęp technologiczny umożliwił udoskonalenie procesu produkcji i wytworzenie podłogi, która jest nie do odróżnienia od prawdziwej trawy. Ma elegancję zbliżoną do naturalnej trawy, nie wygląda sztucznie i jest przyjemna w dotyku.

Zastosowanie i montaż sztucznej trawy

Sztuczna trawa jest łatwa w utrzymaniu, trwała i miękka, co czyni ją podobną do prawdziwej trawy. Na półkach sklepowych sprzedawana jest w rolkach, a w ofercie znajduje się szeroka gama sztucznej trawy o różnej wysokości i gęstości, nadającej się do stosowania wewnątrz i na zewnątrz na tarasach, balkonach, placach zabaw dla dzieci, dostępnych przestrzeniach komercyjnych i w ogrodach. Jednak głównie dlatego, że sztuczna trawa imituje prawdziwą, stosuje się ją głównie na balkonach i tarasach. Dzięki temu zabiegowi można w łatwy sposób i za rozsądną cenę uzyskać kawałek natury na swoim balkonie, czasem nawet czując się jak na łące. Sztuczna trawa to najprostszy i zazwyczaj najtańszy sposób na pokrycie podłogi balkonu. Aby położyć dywan ze sztucznej trawy, wystarczy przyciąć rolkę sztucznej trawy do odpowiedniego rozmiaru i rozłożyć ją na podłodze. Dobra sztuczna trawa na balkon wytrzymuje bardzo długo, a jednocześnie wymaga bardzo małej konserwacji. Idealnie nadaje się na balkony każdej wielkości i do bycia w jedności z naturą.

Sztuczna trawa jest miła w dotyku, tak jakbyś dotykał prawdziwej trawy. Jest ona podobna do dotykania prawdziwej trawy i dobrze komponuje się z tego typu podłożem. Zwierzęta również uwielbiają ten dywan. Można na nim siedzieć lub spać, jest też wykorzystywany do wyposażenia balkonów i loggii ogrodów zimowych. Odporne na tarcie i naprężenia dywany do trawników to idealny sposób na spędzenie wolnego czasu na świeżym powietrzu bez wychodzenia z miasta.