Zagospodarowanie balkonu własnymi rękami

Współczesne życie w mieście często nie pozostawia ludziom czasu ani możliwości, by zanurzyć się w przyrodzie, pooddychać czystym powietrzem czy pospacerować po zielonych trawnikach. Dlatego coraz częściej na balkonach tworzy się małe zakątki przyrody, łącząc sztuczną architekturę z żywymi roślinami.

Powrót do natury – mały skrawek zieleni

Marzeniem wielu mieszkańców jest, aby ich balkon był kawałkiem natury tuż przy domu. Jednak wielkość tego balkonu nie pozwala wielu osobom na realizację swoich marzeń i pomysłów, a co dopiero na zaprojektowanie i udekorowanie balkonu o powierzchni 1,5 metra kwadratowego. Ale balkon wielkości małego pokoju trzeba urządzić i wyremontować. Miło jest stawiać pierwsze kroki rano. A znalezienie się po kostki w mokrej sztuczna trawa na balkon, gdzie kwitną jasne kwiaty, a truskawki wysychają? Opcje dla wysokich mieszkań, aby zaprojektować balkon w stylu wiejskim lub rustykalnym, wprowadzając sztuczną trawę do wnętrza domu, są naprawdę nieograniczone.

Proste zasady wyboru sztucznej trawy na balkon

Praktycznie każdy niezagospodarowany trawnik nadaje się na balkony o wysokości od 6 do 50 mm. Przy wyborze modelu ważne jest, aby zrozumieć, że im dłuższe jest futro, tym bardziej miękkie i wygodne jest pokrycie, ale cena jest również wyższa: Trawa do 20 mm jest najsilniejsza (odpowiednia dla przestrzeni o mniejszym budżecie i rzadszym użyciu), podczas gdy produkty z przędzą 40-50 mm są najbardziej miękkie. Wygląd trawnika jest najważniejszym czynnikiem. Jeśli chcesz uzyskać wygląd prawdziwego trawnika, najlepszym wyborem jest darń wiązki włókien z podszyciem. Kosmyki są podzielone na górną i dolną część, co nadaje im wygląd trawy. Trwała i piękna sztuczna trawa na balkon to podstawa.

Korzyści z zastosowania sztucznej trawy na balkonach

Oczywiście widok sztucznej trawy na balkon wywoła pozytywne uczucia i podniesie nastrój. W zasadzie nie ma żadnych wad wyboru sztucznej trawy. Podobna dekoracja na balkonie wzmocni osłonę.

Czyszczenie sztucznej trawy na balkonie

Podstawową pielęgnacją sztucznego trawnika balkonowego jest jego czyszczenie. Cały proces nie trwa jednak długo i nie wymaga użycia środków chemicznych ani specjalnych narzędzi. Należy jednak pamiętać, aby jak najszybciej usunąć ze sztucznej trawy wszelkie plamy i zabrudzenia. Pozwoli to nie tylko zachować ładny wygląd balkonu, ale także zapobiegnie uszkodzeniu wykładziny trawiastej. Czyszczenie sztucznej trawy na balkonie zaczynamy od usunięcia z niej wszelkich zanieczyszczeń, takich jak opadłe liście, niedopałki papierosów, resztki jedzenia czy sierść zwierząt. Usuń je ręcznie lub zbierz odkurzaczem domowym.