Jak pozytywnie wpływać na społeczność, w której żyjemy?

Nie musisz być prezydentem, aby wprowadzać zmiany w mieście, w którym mieszkasz. W rzeczywistości, myśląc lokalnie, jesteś w stanie podjąć natychmiastowe i znaczące działania, duże lub małe, które przyniosą korzyści Tobie i ludziom wokół. Jedyną skuteczną rzeczą poprawiającą jakość życia w Twoim mieście jest zaangażowanie społeczności w pozytywną zmianę.

Od czego zacząć?

Jeśli chcesz wywierać pozytywny wpływ na ludzi wokół Ciebie, ale jeszcze nie wiesz w jaki sposób, oto kilka pomysłów:

 

Bądź lepszym sąsiadem

Bliższe poznanie osób, z którymi witasz się każdego dnia, na przykład na klatce schodowej, pomoże Ci zdobyć ich sympatię. Zaproponuj pomoc w nawadnianiu roślin sąsiadom, którzy nie są w domu lub są w trudnej sytuacji. Zrób zakupy spożywcze lub wynieś śmieci. Może Twój schorowany sąsiad nie ma siły wyprowadzić psa? Wyręcz go, jeśli jest to dla Ciebie możliwe.

Wykorzystaj swoje umiejętności pomagania innym, aby zainspirować pozostałych członków społeczności.

 

Użyj swojego głosu

Teraz, gdy poznałeś swoich sąsiadów, możesz użyć swojego głosu, aby im pomóc, wspierając ich firmy, spełniając ich potrzeby lub upewniając się, że są świadomi ważnych wydarzeń. Jeśli masz opinię na jakiś temat, podziel się nią z innymi!

Napisz pozytywną recenzję lokalnej firmy, weź udział w wydarzeniu organizowanym w Twoim mieście, okaż wsparcie dobrej sprawie dotyczącej twojego regionu. Jeśli jesteś introwertykiem możesz udostępnić informacje o lokalnych wydarzeniach w Internecie.

 

Wesprzyj lokalny biznes

Czy jesteś w stanie wesprzeć finansowo swoje miasto? Jeśli nie jesteś gotów na darowiznę, możesz zostawić swoje pieniądze w swojej społeczności poprzez robienie zakupów u lokalnych firm. Większość restauracji najwięcej zyska dzięki wsparciu osób ze swojego najbliższego otoczenia.

 

Dbaj o środowisko

Bez względu na to, w którym miejscu na skali świadomości ekologicznej jesteś, każdy chce mieszkać w okolicy, która jest czysta, zielona, ​​tętniąca życiem i ładnie pachnie. Istnieją działania do podjęcia, które są dobre dla planety, jeszcze lepsze dla Twojej społeczności i doskonałe dla Ciebie!

  • Skorzystaj z transportu publicznego, roweru, deskorolki lub zrób sobie spacer do pracy;
  • Używaj toreb wielokrotnego użytku;
  • Posadź drzewo na swoim podwórku, jeśli je masz;
  • Segreguj śmieci.

Istnieje tak wiele rzeczy, które możesz zacząć robić, aby poprawić swój komfort życia, a także swojego sąsiedztwa. Tworzenie więzi z ludźmi daje gwarancję, że Twoje otoczenie stanie się bezinteresownie dobre.