Papugarnia – dlaczego warto ją odwiedzić z dzieckiem i jak się zachować?

W ostatnich latach na terenie naszego kraju otwiera się coraz więcej papugarni. Te niezwykłe miejsca dają możliwość kontaktu z wieloma różnymi odmianami papug. Papugarnie są tak naprawdę jedynymi miejscami, w których ptaki mamy na wyciągnięcie ręki. Odwiedzenie takiego miejsca to świetny pomysł na spędzenie czasu z całą rodziną. Szczególnie rodziny z dziećmi powinny zainteresować się mocnej tematem papugarni, ponieważ emocje towarzyszące podczas odwiedzin takiego miejsca są niesamowite. W tym artykule powiemy, dlaczego warto odwiedzić papugarnię z dzieckiem i jak się w niej zachować?

Jak należy zachowywać się w papugarni?

Papugarnia to niepowtarzalne miejsce, które wyróżnia się spośród innych, gdzie można spotkać zwierzęta. Idąc do papugarni, trzeba jednak mieć na uwadze, że panują tam pewne zasady, do których trzeba się stosować. Na samym początku musimy dokładnie zdezynfekować swoje ręce. Wraz z biletem otrzymujemy najczęściej kubeczek z ziarnami, które można dawać papugą. Pod żadnym pozorem nie wolno karmić ptaków ziarnami, które samemu przynieśliśmy.

Wchodząc po papugarni trzeba patrzeć pod nogi, ponieważ ptaki są wszędzie i istnieje ryzyko, że nadepniemy na jakiś okaz. Jeżeli chcemy robić zdjęcia, to trzeba pamiętać o tym, aby wyłączyć flesz, ponieważ może on stresować papugi. Na sam koniec warto również zwrócić uwagę na odpowiedni ubiór. Nie zabieramy ze sobą biżuterii ani innych błyskotek, ponieważ mogą one niepotrzebnie skupiać uwagę ptaków.

Dlaczego warto odwiedzić papugarnie z dzieckiem?

Większość dzieci uwielbia zwierzęta, dlatego odwiedziny zoo są zazwyczaj wielkim wydarzeniem w ich życiu. Niestety na terenie ogrodu zoologicznego nie można wchodzić w bezpośredni kontakt ze zwierzętami. Inaczej jest jednak w przypadku papugarni. Miejsce to jest tak naprawdę domem dla papug, a my do niego wchodzimy. Dzięki temu możemy zaobserwować z bliska, jak wygląda życie ptaków. Oprócz tego papugi można również karmić, dotykać oraz głaskać.

Papugi żyjące w papugarni są oswojone, dzięki czemu możemy się czuć bezpiecznie. Większość ptaków jest bardzo przyjazna, dlatego chętnie siadają na ręce lub na ramieniu. Jeżeli tylko będziemy mieć ze sobą garść ziaren, to z pewnością zaskarbimy sobie sympatię zwierząt. To idealny moment na pogłaskanie i przyjrzenie się bliżej tym niesamowitym ptakom. Na dzieciach na pewno zrobią one niesamowite wrażenie. W papugarniach można spotkać przepiękne gatunki papug, które zachwycają swoim ubarwieniem.